Mezoterapia Igłowa

 

Czym jest mezoterapia igłowa?

Jest to zabieg polegającym na wstrzykiwaniu preparatów w poszczególne obszary ciała, np. twarz, szyja, dekold, jak również uda czy brzuch lub w inne miejsca gdzie skóra skóra utraciła swoją elastyczność i jędrność. Wprowadzane substancje aktywne, omijają barierę naskórkową, przez którą większość kosmetyków przenika zaledwie w 0,3%.

Sam proces iniekcji - nakłuwania wpływa korzystnie na odbudowę skóry a odpowiednie kombinacje substancji aktywnych  pozwalają uzyskać rewelacyjne efekty niemalże natychmiastowo. To rewelacyjna metoda na widoczną i fundamentalną poprawę kondycji skóry bez interwencji chirurgicznej.

Przeciwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej

Alergia, cukrzyca, stany ropne i zapalne skóry, opryszczka , ciąża, osoby nietolerujące iniekcji.

Jak przebiega zabieg?

Wstępnym etapem jest konsultacja oraz dobór odpowiedniego "koktajlu" z substnacjami czynnymi. Pierwszą czynnością zabiegową jest oczyszczenie oraz dezynfekcja obszaru skóry na ktorym zabieg będzie wykonywany. 

Następnie aby zminimalizować dyskomfort lub możliwość wystąpienia bólu u osób wrażliwych, na skórę aplikowany jest preparat znieczulający. Głównym etapem zabiegu jest iniekcja (ostrzykiwanie) podczas ktorej preparat zostaje podany śródskórnie w wybrany obszar, który potrzebuje odbudowy. W miejscu podania preparatu, odczuwane są lekkie ukłucia. Czas trwania zabiegu w zależności od wielkości ostrzykiwanego obszaru to od 30 minut do ok. 1h.

Skutki uboczne oraz zalecenia pozabiegowe

Zabieg mezoterapi igłowej jest zabiegiem bezpiecznym. Efektem ubocznym występukącym po zabiegu, są niewielkie ślady po wkuciu igieł, które utrzymują się w zależności od stanu skóry od jednego do trzech dni. Jednak w ciągu kliku dni skóra odzyskuje zdrowy i naturalny wygląd. Zaleceniem pozabiegowym jest stosowanie kremu z zawartością viaminy K lub żelu arnikowego, który znacznie skraca okres rekonwalescencji skóry.

Efekty zbiegu oraz zalecenia terapii

Pierwszy widoczny efekt występuje natychmiast po wykonaniu zabiegu. 

Jednak aby zmaksymalizować korzystne rezultaty, terapię należy stować w kilku seriach. Odstępy między zabiegowe powinny wynosić od tygodnia max. do dwóch a cykl powinien zawierać 3-5 spotkań. 

Zabieg podtrzymujący zaleca stosować się w okresie do 6 miesięcy.